Listwy do paneli podłogowych i parkietów

drukuj treść

We wnętrzach mieszkalnych podłogi często podkreślają charakter poszczególnych pomieszczeń: inną podłogę mamy w salonie niż na przykład  w kuchni czy łazience. Między sobą mogą się znacznie różnić  podłogi do gabinetu, sypialni oraz do pokoju dziecięcego. Łatwo to wytłumaczyć, gdyż czego innego od nich oczekujemy, innych parametrów wytrzymałościowych oraz estetycznych.

Aby efektownie połączyć  różne podłogi drewniane lub panelowe bądź efektownie zestawić parkiety z panelami potrzebujemy listew do paneli, np. z kolekcji Standard Effect firmy Effector. Dzięki nim różnice wysokości pomiędzy dwoma rodzajami posadzek stają się mniej zauważalne i właściwie przestają przeszkadzać. Jeśli panele mają tę samą wysokość to umieszczona pomiędzy nimi listwa powoduje, że tworzą w  zasadzie jedną całość.  Dobrze dobrany profil to kluczowe zagadnienie. Najczęściej wybieramy jedno z trzech rozwiązań: listwa zbliżona do koloru parkietu lub podłogi, listwa  w innym odcieniu drewna lub profil w jednym z odcieni aluminium anodowanego, nawiązujący do innych elementów wyposażenia wnętrza. Inwestor zazwyczaj sam wybiera, jakie wykończenie w danym miejscu będzie najlepszy. Często zależy nam na tym, by profil dosłownie stapiał się z  podłogą, czyli nie odbiegał od niej ani pod względem rysunku, ani odcienia. Innym razem, zwłaszcza jeśli łączymy posadzki w różnych odcieniach listwa nawiązuje do jakiegoś dominującego akcentu w kolorze stolarki bądź w wybranym odcieniu aluminium.

Listwy do paneli Standard Effect  są wykonane z aluminium, które może być anodowane lub okleinowanego oraz z mosiądzu. Aluminiowe listwy wykończeniowe Effector Standard Effect służą do łączenia podłóg w taki sposób, by tworzyły elegancką i harmonijną całość. Profile są tak różnorodne, że bez trudu można wybrać wśród nich elementy odpowiednie zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Produkty należące do tej grupy to listwy zakończeniowe, najazdowe, reduktory i listwy łączeniowe. 

Formy montażu

Jedną z najbardziej cenionych przez użytkowników cechą profili do paneli są zróżnicowane formy montażu. Szczególną popularnością cieszą się listwy montowane na taśmie samoprzylepnej, wałkach kleju, oraz z gniazdem systemu „ukrytego montażu”. We wszystkich tych przypadkach powierzchnia dekoracyjna profili pozostaje jednolita i nienaruszona, gwarantując zachowanie najwyższych walorów estetycznych, jak również wygody oraz pewności użytkowania. Warto także wspomnieć o uszczelkach silikonowych (inaczej: wałkach silikonu), nanoszonych na skrzydła listew – które uniemożliwiają przedostawanie się zanieczyszczeń pod listwę, oraz podnoszą komfort jej użytkowania.

Dostępna kolorystyka

Profile z aluminium anodowanego są dostępne w kolorze złota, srebra, szampana, brązu oraz inox. Wszystkie te listwy mogą być w odcieniu perłowym albo w wersji z połyskiem. Zdecydowanie najszersza gama wyrobów jest dostępna także w wersji aluminium okleinowanego i zawiera ponad 20 wzorów drewna: od gatunków jasnych i naturalnych, takich jak sosna, sosna biała, klon, różne odcienie buka czy dębu, po ciemnobrązowe odcienie wenge, hebanu czy kasztana.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Effector S.A.
Realizacja strony: PRIMEO