Nowe możliwości obróbki mechanicznej

Nowe możliwości obróbki mechanicznej Opublikowany: 10.11.2017

We wrześniu br. nasza spółka zakończyła inwestycję w kolejną linię, przeznaczoną do uszlachetniania powierzchni aluminiowych. Ta realizacja umożliwiła nam zwiększenie możliwości powierzchniowej obróbki aluminium o ponad 30% w stosunku do dotychczasowych mocy zakładu. Dodatkowo wyposażyliśmy centrum obróbki metali o nowe maszyny i urządzenia.

Inwestycja w nową linię uszlachetniania powierzchni aluminiowych została rozpoczęta
w maju tego roku. Linia składa się z 17 wanien procesowych,  realizuje pełen proces anodowania, łącznie z elektrobarwieniem. Inwestycja została wyposażona w dwa rodzaje uszczelniania: zimnego i gorącego. Proces jest wspomagany przez osiem wanien do płukania, a system jezdny obsługują cztery windy. Właściwe działanie linii wspiera również nowy układ grzewczy, system wentylacyjny oraz nowoczesny układ chłodzenia. Całość tworzy nowoczesny i kompleksowo wyposażony proces uszlachetniania powierzchni aluminiowych.

Centrum obróbki metali Effector zostało wyposażone w kilka urządzeń najnowszej generacji, umożliwiających jeszcze szybsze i precyzyjniejsze niż dotąd wykonywanie zaawansowanych technologicznie prac.

 Wśród nowych maszyn znajduje się m.in.:

 - centrum obróbcze FALCON TM MMI MC 307 – to czteroosiowe centrum do obróbki aluminium, tworzyw sztucznych i stali, wyposażone w wiele dodatkowych opcji i możliwości,

- centrum obróbcze profili Elumatec SBZ 122/74 i Elumatec SBZ 140 – czteroosiowe urządzenia do obróbki  profili, gdzie  wszystkie procesy obróbcze, takie jak frezowanie, wiercenie i gwintowanie odbywają się na nieruchomym profilu,

 - pionowe centrum obróbkowe serii  DMG MORI CMX 1100 V super precyzyjne,
o dopuszczalnej tolerancji nie większej niż  +/- 0,006 mm,

 - profesjonalna piła do plasterkowania PRESTA GAA-500.

 POBIERZ ULOTKĘ - NOWE MOŻLIWOŚCI OBRÓBKI MECHANICZNEJ W EFFECTOR S.A.pdf