Mateusz Bieniek – laureat 64. Plebiscytu Sportowego

Mateusz Bieniek – laureat 64. Plebiscytu Sportowego Opublikowany: 09.02.2016

Zwycięzcą 64. Plebiscytu Sportowego Świętokrzyskich Gwiazd Sportu został Mateusz Bieniek. Laureatów uroczyście ogłoszono 5 lutego br. podczas Gali w Targach Kielce.

Pierwszy raz w wieloletniej historii plebiscytu zwycięża siatkarz, MATEUSZ BIENIEK.

W uzasadnieniu powiedziano między innymi: „nikt nie ma wątpliwości, że 2015 rok należał do Mateusza Bieńka. Jest sportowym objawieniem w skali kraju, a nawet światowej siatkówki. Jeszcze w kwietniu 2015 roku ten młody siatkarz Effectora cieszył się, że na 21. urodziny otrzymał pierwsze powołanie do kadry Polski prowadzonej przez trenera Stephane Antigę, a w już w styczniu 2016 został wybrany do drużyny marzeń turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie, na którym Polska przybliżyła się do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. O „Bienia”, który do końca tego sezonu ma ważny kontrakt z Effectorem, pytają już wszystkie największe kluby świata, gdyż w ciągu kilku miesięcy ten mierzący 210 cm wzrostu środkowy bloku, stał się wielką gwiazdą siatkówki.”

W tegorocznej Gali Świętokrzyskich Gwiazd Sportu wzięli udział przedstawiciele firmy Effector oraz koledzy Mateusza Bieńka z drużyny Effectora Kielce.