Drukuj stronę

Effector Optima Effect

o produkcie


System profili Effector Optima Effect służy do wykonania okien drewniano - aluminiowych. To praktyczne, a zarazem nowoczesne rozwiązanie, skierowane do wszystkich, którzy jednocześnie cenią urodę i klimat wyrobów z drewna, ale także zdają sobie sprawę z ograniczeń tego materiału, powodowanych zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Drewniana rama okienna we wnętrzu zapewnia stabilność oraz doskonałą izolację termiczną, a dodatkowo nadaje pomieszczeniu miły i przytulny charakter. Natomiast zewnętrzna nakładka aluminiowa stanowi nie tylko bardzo odporny na warunki atmosferyczne, ale również niezwykle dekoracyjny element, o powierzchni gładkiej lub drobnostrukturalnej, oferowany w dowolnym kolorze z palety RAL, gamy dekorów drewnianych lub spełniający indywidualne oczekiwania klientów. System Optima marki Effector to rozwiązanie charakteryzujące się przystępną ceną oraz solidną i trwałą technologią, o najwyższych właściwościach użytkowych.

opis systemu


Optima Effect to system umożliwiający wykonywanie okien drewniano-aluminiowych, z wykorzystaniem przeznaczonych do tego celu narzędzi - zestawów frezów, służących do profilowania w drewnie oraz elementów ram o odpowiednich dla tych konstrukcji przekrojach. System składa się z szerokiego i wciąż rozbudowywanego asortymentu profili aluminiowych. Dzięki temu jest on w stanie sprostać oczekiwaniom, dotyczącym możliwości realizacji różnorodnych projektów architektonicznych, takich jak budynki mieszkalne i inne obiekty użyteczności publicznej. Effector Optima Effect to klasyczna konstrukcja, charakterystyczna dla systemów drewniano-aluminiowych, w której grubość drewna ramy i skrzydła jest jednakowa.

Dodatkowo w skrzydle znajduje się wyfrezowane miejsce na umieszczenie szyby, a jego głębokość jest ściśle powiązana z grubością przeszklenia. Oferowany asortyment pozwala na realizację wszelkich, standardowych konstrukcji okien, wykorzystujących różne sposoby ich otwierania. Przy określonych warunkach istnieje również możliwość wykonania okien o kształtach nietypowych (skośnych lub łukowych). Stosując System Optima można używać dowolnych okuć dedykowanych dla okien drewnianych. Jedną z najważniejszych cech, decydujących o ostatecznym wyglądzie systemu jest kształt profili, a w szczególności krawędzi, łączącej dwie widoczne powierzchnie. Optima Effect wyróżnia się w tym zakresie prostotą i elegancją, zgodnie z najnowszymi europejskimi trendami.