Wydarzenia CSR

Firma Effector dba o relacje z wieloma grupami interesariuszy, uwzględnia w ramach swej działalności projekty na rzecz dzieci i młodzieży. Producent zaangażował się w wydarzenia edukacyjne, promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą oraz przybliżające młodym ludziom wybór właściwej ścieżki kariery.

 


Festyny i pikniki


 

Rodzinny festyn dla pracowników

31 sierpnia 2019 r.,  przy Dworku Mikołaja Reja w Nagłowicach odbył się festyn firmowy dla pracowników Effector, Effect Glass. W tym roku spotkanie osiągnęło imponujące rozmiary, gdyż wzięło w nim udział łącznie około  860 osób. Wieczorem wystąpiła z koncertem popularna piosenkarka Cleo. W festynie uczestniczyli pracownicy firm Effector i Effect Glass wraz z rodzinami oraz wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Nagłowic. W czasie wieczoru można było korzystać z wielu atrakcji, takich jak tory przeszkód, karuzela i ścianka wspinaczkowa, a na osoby o nerwach ze stali czekały skoki na bungee. Dla najmłodszych uczestników animatorzy organizowali różnego rodzaju gry i zabawy, a szczudlarze rozdawali firmowe balony, robili bańki mydlane oraz popisywali się swoimi żonglerskimi umiejętnościami. Podczas biesiady odbyły się konkursy plastyczne, muzyczne oraz sprawnościowe. Wszyscy chętni mogli odwiedzić dwór Mikołaja Reja w Nagłowicach.

 

 

Odlotowy Dzień Dziecka z EFFECTOR-em

Lody, wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z grilla, konkursy, pokazy i loty balonem to tylko niektóre z atrakcji, przygotowanych 1 czerwca 2019 r. na lotnisku w Masłowie k. Kielc. Tego dnia miał miejsce Odlotowy Dzień Dziecka, na który zostali zaproszeni podopieczni wszystkich domów dziecka w województwie świętokrzyskim oraz pociechy pracowników firm, zaangażowanych w przygotowanie pikniku. Strategicznym mecenasem tego wydarzenia była firma Effector S.A.
Na scenie wykonywano najpiękniejsze utwory z popularnych baśni, występowały zespoły muzyczne, odbywały się liczne konkursy i pokazy. Dodatkowych atrakcji dla milusińskich dostarczyły stoiska policji, wojska, straży oraz kieleckiego uniwersytetu. Wśród najmłodszych uczestników dużym powodzeniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, basen z klockami i trampoliny. Uwagę przykuwały również samoloty, balon, motolotnie oraz dron! Czas zabawy umilały kolorowe postaci z bajek - każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Shrekiem, Fioną, Smurfami czy Lordem Vaderem.

 

 

Pożegnanie Wakacji z EFFECTOR-em

W dniu 1 września 2018 r. firma Effector w gronie pracowników i ich rodzin oficjalnie pożegnała wakacje podczas bajkowego festynu w Cedzynie k. Kielc. Wydarzenie obfitowało w ciekawostki, atrakcje i rozrywki. W czasie festynu można było m. in. poznać nadzwyczajne emocje, jakie towarzyszą kierowcy rajdowemu F1,  amatorzy ekstremalnych doznań mogli znaleźć się za sterami pojazdu, który dachował, a na zwolenników wycieczek rowerowych czekał  symulator rowerowy. Przyszli artyści i utalentowani młodzi piosenkarze, a także sympatycy sportu licznie wzięli udział w konkursach wokalnych i plastycznych oraz turniejach gier zręcznościowych. 

 

 

 

I Rodzinny Piknik Lotniczy

W sierpniu 2014 r. w Lipiach koło Krasocina odbył się I Rodzinny Piknik Lotniczy. Jednym z partnerów tego przedsięwzięcia była firma Effector. Z myślą o uczestnikach tego wydarzenia przygotowano wiele atrakcji, m.in. pokazy pilotów akrobatycznych, loty widokowe oraz treningi akrobatyczne. Duże emocje wzbudziła ekspozycja Narodowych Sił Rezerwowych. Piknikowi towarzyszyły konkursy oraz zabawy dla dzieci i młodzieży.

 


Projekty edukacyjne


 

Dzieci i młodzież ze świętokrzyskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczna woda”. Zajęcia praktyczne i teoretyczne polegały na przypomnieniu oraz utrwaleniu najważniejszych zasad bezpiecznego przebywania nad wodą. Wysoka liczba utonięć dzieci i młodzieży do 18 roku życia w okresie letnim, skłoniła organizatorów do przeprowadzenia cyklu szkoleń. W projekt zaangażowała się firma Effector.

 


Spotkania z młodzieżą


 

Effector angażuje się w projekty realizowane z myślą o młodych ludziach oraz z ich bezpośrednim udziałem. Przedsiębiorstwo chętnie gości u siebie młodzież, umożliwia zwiedzanie zakładu i prezentuje etapy produkcji poszczególnych wyrobów.